Par mums

Kandavas novada amatnieku biedrība ”PŪRALĀDE” dibināta 2009.gada 8. novembrī, kopā sanākot 25 aktīviem kandavniekiem – amatniekiem, māksliniekiem, radošiem cilvēkiem. Vēlme bija aktīvi darboties un piedalīties, lai pašiem būtu interesanti, un Kandava, kā izsenis amatnieku pilsēta, tiktu papildināta ar mākslinieku un amatnieku radošo pieskārienu . Biedrībā tika, un joprojām tiek, organizētas nodarbības amatu prasmju pilnveidošanai un jaunu amatu apguvei. Kandavas novadā un tuvākā apkārtnē ir daudz radošu cilvēku, kuri ir priecīgi iesaistīties biedrības rīkotajos pasākumos, apgūt jaunas prasmes un radoši izpausties.

Katru gadu nāk klāt jaunas ieceres, mainās amatnieki, daži aiziet, citi aktīvi iesaistās, nāk klāt jauni. Mūsu rīkotajos pasākumos un tirdziņos piedalās tuvākas un tālākas apkārtnes amatnieki.

Viens atskaites punkts un tradīcija ir- gada nogalē rīkot savu darbu atrādīšanu sabiedrībai. Pirmos gadus tās bija izstādes, kopš 2012. gada tiek rīkots Ziemassvētku tirdziņš, kas kļuva ļoti populārs tuvu un tālu. Šī pasākuma iespaidā kandavnieku vēlme bija izveidot Kandavā amatnieku darbu veikaliņu, kur visa gada garumā priecāties un arī iegādāties dažādus amatnieku roku darinājumus.

Tā, 2018 gada oktobrī, pašā pilsētas centrā, blakus Promenādei, durvis vēris jaunais, omulīgais mākslinieku- amatnieku veikaliņš “PūraLāde”, kur var apskatīt un iegādāties daudz interesanta -rokdarbus, mājražojumus, kā arī mākslinieku darbus- gleznas, grafikas, zīmējumus, kā arī grāmatas. Te ir ne tikai Kandavas vietējo amatnieku un meistaru, bet visas Latvijas meistardarbi.